Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Šons Džonstons: no braukšanas simulatorā līdz karjerai autosportā
24.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 24. maijs

Līdz savam pirmajam startam rallijā katram braucējam ir savs stāsts, tomēr amerikānis Šons Džonstons savu karjeru izveidojis, pateicoties sacīkšu simulatoriem, kas straujiem soļiem iegūst popularitāti visdažādākajās motorsporta disciplīnās. Pēc daudz dažādiem karjeras līkločiem ceļš viņu šonedēļ ir atvedis uz Liepāju.

Sean Johnston ©FIAERC.com

“Simulatoru sacensības strauji gūst popularitāti. Tā ir platforma, ko arvien vairāk cilvēku izmanto, lai trenētos. Es būtu tikai par to, lai simulatora braukšana tiktu iekļauta arī kā elements licences iegūšanai. Tas būtu tikai loģiski, ja ražotāji strādātu pie reālu situāciju radīšanas un vērotu, kā braucēji reaģēs šādos brīžos. Šai jomā vēl ir kur izpausties. Simulatori spēlēja lielu lomu manas karjeras attīstībā. Diemžēl pēdējā laikā vairs nesanāk pavadīt tik daudz laika tajos,” stāsta Šons Džonstons. Jāpiebilst, ka šajā nedēļas nogalē Rally Liepāja servisa parkā risināsies Latvijā notiekošās e-autosporta sacensību EGP Latvia rallija čempionāta fināls.

Sean Johnston ©FIAERC.com

Pēc lieliska snieguma pie simulatora stūres Džonstons sākotnēji savu karjeru virzīja autošosejā. “Sportskāru sacīkstēs man neklājās tik labi un bijām sarežģītā situācijā ar galveno sponsoru, kamdēļ nācās uz īsu brīdi aiziet no autosporta. Bet tad man bija izdevība klātienē skatīties 2015. gada Vācijas ralliju. Mani tas fascinēja, un es uzreiz iemīlējos rallijā. Šī bija izdevība atgriezties autosportā un pilnībā koncentrēties uz braukšanu. Man jau bērnībā patika to vērot TV ekrānā, bet tad GT akadēmija mani novirzīja prom no rallija. Divus gadus bijām paņēmuši pauzi, bet pērn bija skaidrs, ka vēlos iet pa rallija karjeras taku. Esmu ļoti priecīgs, ka veicu šādu soli. Es vienkārši mīlu ralliju.”

Sean Johnston ©FIAERC.com

Šis ir Šona Džonstona pirmais starts Latvijā, tomēr vēl pirms nonākšanas uz starta līnijas Vācijā dzīvojošais amerikāņu sportists norāda, ka jau treniņos atmosfēra esot lieliska un īpaši priecējušas skaistās Latvijas lauku ainavas un meži. “Esam noslēguši trases pierakstu veikšanu pie Talsiem. Ceļi šeit ir ļoti, ļoti ātri ar brīnišķīgu plūdenumu un lielisku ritmu. Tie ir platāki kā biju gaidījis. Domāju, ka mums ies ļoti jautri! Ir jābūt pārliecinātam par savām rīcībām, lai te būtu ātrs. Šis būs lielisks izaicinājums. Lai gan šonedēļ ir iespējami nokrišņi, tie mūs nebiedē. Esmu braucis grants ralliju pa slapju ceļu arī agrāk, tādēļ tā nebūtu pilnīgi jauna pieredze. Apstākļi visiem būs vienādi, bet mēs uz to raugāmies, kā uz vēl vienu izdevību mācīties. Tieši tas ir mans šīs sezonas mērķis – gūt pēc iespējas plašāku pieredzi. Ja līs, tad līs, mēs izbaudīsim šo ralliju jebkurā gadījumā.”

Sean Johnston ©FIAERC.com

Šona Džonstona un Aleksa Kihurani ekipāža Rally Liepāja startē ERC3 klasē ar priekšpiedziņas Peugeot 208 VTi R2 automašīnu. Šogad Džonstona kalendārs ir īpaši noslogots, jo papildus Eiropas čempionātam amerikāņu sportists piedalās arī pasaules junioru rallija čempionātā, kur startē arī liepājnieks Mārtiņš Sesks. “Lai gan Mārtiņš Sesks nāk no Liepājas, esmu bijis pārāk aizņemts, lai sazinātos ar viņu, bet esmu gandarīts, ka viņš pirmoreiz Eiropas čempionātā startēs ar R5 automašīnu. Man ir liels prieks par viņu un ceru, ka viņam izdosies aizvadīt labu nedēļas nogali.”

Līdzjutēju uzmanību īpaši piesaistījušas Džonstona kuplās ūsās. Vai tās palīdz? Šons nosmej, ka par to nav šaubu: “Spēks ir ūsās! Visi, kas tam netic – izaudzējiet ūsas un pārbaudiet paši. Tas ir spēcīgs palīgs!”