Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Latviešu jaunās autosporta zvaigznes eksperimentēs ERC posmā Rally Liepāja
23.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 23. maijs

Šogad Rally Liepāja FIA Eiropas rallija čempionāta ieskaitei ir pieteikušās trīs latviešu rallija ekipāžas, kas katra šo ralliju var dēvēt par sava veida eksperimentu – ja vienai tas būs atgriešanās rallijā, tad divām citām ekipāžām tas būs jauns piedzīvojums ar nepierastu un neierastu sporta tehniku. Lai vai kā, visas ekipāžas sagaida atbalstu no rallija līdzjutējiem un centīsies sasniegt iespējami labāko rezultātu.

Nitišs, Sesks, Sirmacis ©RallyLiepaja2019

 

#11 Mārtiņš Sesks / Krišjānis Caune // Škoda Fabia R5

Mārtiņš Sesks, Rally Liepaja 2019 ©Ronalds Sirba

Vislielāko un visgaidītāko eksperimentu veiks Mārtiņš Sesks un Krišjānis Caune – viņi šajā rallijā izmantos pērn par izcīnīto FIA ERC Junioru čempiontitulu nopelnīto balvu – iespēju startēt ar R5 klases automašīnu. Mārtiņš ir nolēmis šo balvu izmantot mājas rallijā, kas ir ļoti prātīga doma, jo vienīgā nepierastā lieta nu būs tikai R5 klases Škoda Fabia rallija auto. Jāpiebilst, ka Mārtiņš Sesks savā piecus gadus garajā rallija karjerā ir startējis tikai ar priekšpiedziņas rallija automobiļiem un pārsēšanās daudz jaudīgākā pilnpiedziņas sporta automobilī ne vienmēr ir viegls uzdevums. Adaptācijai bieži vien ir nepieciešami vairāki ralliji un gara treniņu programma, tāpēc šo Mārtiņa Seska startu droši varam saukt par eksperimentu.

 

#15 Reinis Nitišs / Māris Kulšs // Abarth 124 Rally

Reinis Nitišs, Rally Liepaja 2019 ©Ronalds Sirba

Otra ekipāža, kura eksperimentēs Rally Liepāja, ir Reinis Nitišs un Māris Kulšs. Sāksim ar to, ka šis būs pirmais rallijs, kurā Reinis startēs ar Māri. Ņemot vērā Māra Kulša pieredzi stūrmaņa lomā, šeit problēmām nevajadzētu rasties. Smejoties jāsaka, ka Reinis jau tā pat ir pieradis sporta automašīnas salonā atrasties viens, un priecāsies par jebkādu kompāniju. Taču lielākās izmaiņas Reiņa dzīvē saistās tieši ar sporta automašīnu – Reinis ir pieradis sacensībās startēt ar vairāk kā sešsimt zirgspēku pilnpiedziņas Supercar, tad Rally Liepāja viņš sēdīsies uz pusi tik jaudīgā sporta automašīnā Abarth 124 Rally RGT ar klasisko riteņu piedziņu. Kā saka Reinis, viņa pieredze ar klasisko piedziņu ir tik, cik startējot ar bagiju, kartingu, vai žiguļu sacensībās. Bet atkal, Abarth rallija automobilis ir daudzkārt jaudīgāks par šīm sporta vienībām, tāpēc atliek vien prognozēt, cik “saulītes” trasē uzzīmēs Reinis Nitišs.

 

#15 Ralfs Sirmacis / Ralfs Igaveņš // Mitsubishi Lancer Evolution X

Ralfs Sirmacis, Rally Liepaja 2019 ©Ronalds Sirba

Trešā latviešu ekipāža – Ralfs Sirmacis un Ralfs Igaveņš – šajā rallijā savā ziņā svinēs atgriešanos, jo šīs ekipāžas dalībnieki pērn startēja tika vienā rallijā un ar priekšpiedziņas sporta auto. Startam Rally Liepāja ir izvēlēta Mitsubishi Lancer Evo X sporta automašīna, kas ir pietiekami konkurētspējīga, lai uzvarētu ERC2 ieskaitē. Arī Ralfs Sirmacis jau vairākkārtīgi ir startējis gan Talsu, gan Liepājas ātrumposmos, līdz ar to atliek vien atbildēt uz jautājumu, vai Sirmacis spēs auto vadīt tik ātri, cik ātri mēs to atceramies. Un ja nē – tad cik daudz laika būs nepieciešams, lai atgūtu iepriekš demonstrēto ātrumu.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja notiks šajās brīvdienās, no 24. līdz 26. maijam. Tāpat nedēļas nogalē notiks arī divi Latvijas rallija čempionāta posmi, kā arī rallijsprinta un vēsturisko auto sacensības kā sporta, tā arī regularitātes ieskaitēs. Sestdien no plkst. 12:00 Liepājas Tirdzniecības kanālā norisināsies arī Ātruma festivāla Kurzeme notiekošās ātrumlaivu sacensības, bet vakarā notiks arī e-autosporta čempionāta EGP Latvia SimRally čempionāta fināls.

PIEKTDIENA, 24.MAIJS      

17:00      SS QS    FRISTADS / Dunalka (3,00km)

19:30                    ATKLĀŠANA pie LOC Manēžas (Liepājā)

20:30                    CEREMONIĀLAIS STARTS pie LOC Manēžas (Liepājā)
20:30                    DALĪBNIEKU PARĀDE (Liepājā)

SESTDIENA, 25.MAIJS       

10:00                    CARS AND COFFEE seno spēkratu salidojums pilsētas laukumā (Talsos)

11:40                    STARTA ESTAKĀDE pilsētas laukumā (Talsos)

12:00      SS 1       TALSI / Ābeļi (14,72km)

12:50      SS 2       SWECON / Mordanga (14,73km)

14:00      SS 3       RAMIRENT / Strazde (28,36km)
15:00                    STARPFINIŠA ESTAKĀDE pilsētas laukumā (Talsos)

16:15      SS 4       SC GRUPA / Mundigciems (26,50km)

17:25      SS 5       EGP Latvia / Kaleši (15,15km)

18:00                    Festivāls ZVAIGZNES VIRS TALSIEM Sauleskalna estrādē (Talsos)

SVĒTDIENA, 26.MAIJS       

08:40      SS 6       Canon Biznesa Centrs-IB Serviss / Dinsdurbe (6,53km)

09:30      SS 7       SIXT Rent a car 1 / Priekule (18,26km)

10:45      SS 8       PORT OF LIEPAJA / Podnieki (10,29km)

11:40      SS 9       SIXT Rent a car 2 / Priekule (18,26km)

15:00      SS 10     NESTE 1 / Kalvene (10,81km)

15:45      SS 11     LIEPĀJA 1 / Vecpils (15,77km)

17:00      SS 12     NESTE 2 / Kalvene (10,81km)

17:45      SS 13     LIEPĀJA 2 / Vecpils (15,77km)

19:00                    FINIŠA ESTAKĀDE, ERČ dalībnieku apbalvošana (Liepāja)

21:00                    LRČ dalībnieku apbalvošana pie LOC Manēžas (Liepājā)

22:00                    Rallija oficiālā ballīte RED SUN BUFFET (Liepājā)

Vairāk par FIA Eiropas rallija čempionātu https://www.fiaerc.com/.

Vairāk par Latvijas rallija čempionātu http://autorally.lv/.

Ātrumposmu kartes atrodamas Rally Liepāja mājaslapā http://2019.lvrally.com/.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.