Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Olivers Solbergs: Rally Liepāja man faktiski ir kā mājas rallijs
22.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 22. maijs

Lai gan automašīnu uz publiskiem ceļiem drīkst vadīt tikai no 18 gadu vecuma, Latvijas rallija čempionātā izdevība sevi pierādīt ir arī jaunākiem censoņiem. Viens no tādiem ir Olivers Solbergs. 17 gadu vecumā Sports Racing Technologies komandas talants pēc uzvarām rallijā Sarma un Alūksnes rallijā atrodas Latvijas rallija čempionāta absolūtās ieskaites kopvērtējuma galvgalī un ir apņēmības pilns savu talantu apliecināt arī šonedēļ.

Oliver Solberg, Rally Liepaja 2018 ©FIAERC.com

Šogad Olivers pametis LRČ3 klasi, kur braucēji sacenšas ar priekšpiedziņas spēkratiem un sēdies pie pilnpiedziņas Volkswagen Polo GTI R5 stūres. “Galvenā atšķirība ir paātrinājumā. Savu braukšanas stilu nemaz nevajadzēja īpaši mainīt, jo tas vienmēr atbilda pilnpiedziņas automašīnu vadīšanai,” stāsta Olivers Solbergs, kurš, sekojot tēva Petera Solberga pēdās, izmēģinājis arī savu pieredzi rallijkrosā, kļūstot par 2018. gada RallyX Nordic čempionu.

Oliver Solberg ©Edgars Leonovs

“Liels prieks un pārsteigums, ka izdevās uzvarēt šīs sezonas pirmos divus rallijus, bet šis būs mans pirmais starts uz grants seguma (ar jauno mašīnu). To piedzīvot uzreiz Eiropas čempionātā ir pamatīgs izaicinājums, taču esmu šeit, lai mācītos un gūtu pieredzi.” Olivers Solbergs Rally Liepāja piedalīsies ar 10. starta numuru un cīnīsies ne tikai par uzvaru Latvijas čempionāta trešajā un ceturtajā posmā, bet arī Eiropas čempionāta un ERC1 Junioru ieskaitē.

Oliver Solberg, Rally Liepaja 2018 ©FIAERC.com

Par padomdevēju trūkumu Olivers Solbergs nevar sūdzēties. Viņa tēvs Peters 2003. gadā kļuva par pasaules čempionu, bet rallija pasaulē aktīvi iesaistās visa ģimene. Pēdējā gada laikā Olivers uzsācis ciešu sadarbību arī ar tēva kādreizējo konkurentu un citu rallija leģendu Sebastjēnu Lēbu. “Viņš man ir sniedzis neiedomājamu palīdzību priekš asfalta rallijiem, kā arī par to, kā domāt ilgtermiņā, lai izdotos uzvarēt arī čempionātos. Tas būs īpaši noderīgi Liepājā.”

Oliver Solberg, Rally Liepaja 2018 ©FIAERC.com

Lai gan Solbergs nāk no Norvēģijas, rallija sacensībās viņš piedalās ar Latvijas Automobiļu federācijas izsniegtu licenci. 2017. un 2018. gadā Olivers kļuva par Latvijas vicečempionu LRČ3 ieskaitē, piekāpjoties vienīgi Mārtiņam Seskam. Nav šaubu, ka Latvijai allaž būs īpaša vieta Solberga sirdī. “Protams, došanās uz Latviju ir īpaša. Varētu pat teikt, ka šis ir kā mājas posms,” stāsta Solbergs. “Šis ir lielisks ralliojs un man ir prieks, ka 2017. gadā te pirmoreiz spēju pierādīt sevi, pārspējot arī labākos.”

“Rally Liepāja ir daļa no Latvijas čempionāta un tas ir galvenais, par ko man šobrīd būtu jādomā atlikušajā sezonas daļā. Citos Eiropas čempionāta posmos šogad neplānoju piedalīties,” savos plānos dalās Solbergs.