Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Rally Liepāja atklās (un noslēgs) rallija vasaras sezonu Latvijā
21.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 21. maijs

Rally Liepāja maija pēdējā nedēļas nogalē no ziemas miega pamodinās Latvijas rallija čempionāta dalībniekus, kuri pēdējo reizi tikās divos čempionāta posmos sniegotos Austrumlatvijas ceļos. Līdz šim tradicionāli vasaras sezonu čempionātā atklāja Rally Talsi, bet šogad, no 24. līdz 26. maijam, tas būs Rally Liepāja, kas sāksies Talsos, bet noslēgsies Liepājā. Pēc Rally Liepāja, divi noslēdzošie Latvijas rallija čempionāta posmi notiks Igaunijā.

Valerii Gorban ©MVFoto

Atšķirībā no Eiropas rallija čempionāta dalībniekiem, Latvijas čempionāta dalībniekiem katra rallija diena tiks vērtēta kā atsevišķs rallijs – tātad divi čempionāta posmi. Vasaras sezonas pirmais rallijs vienmēr ir bijis tas, kurā čempionāta dalībnieki var plašākai publikai parādīt paveikto mājasdarbu – jaunās sporta automašīnas. Tāpat starta sarakstos iespējams ieraudzīt šogad vēl neredzētus uzvārdus – jeb dalībniekus, kuri izvēlējušies ziemas rallijos nebraukt. Lai saprastu kurš par ko cīnās, ir jāieskatās čempionāta punktu sadalījumā pēc ziemas sezonas.

Oliver Solberg ©Edgars Leonovs

Latvijas rallija čempionāta absolūtajā kopvērtējumā pārliecinošs līderis ir norvēģis Olivers Solbergs, kuram ziemas sezona ar jauno Volkswagen Polo GTI R5 izrādījās krietni veiksmīgāka kā konkurentiem, ļaujot uzkrāt 33 punktus. Ar 14 punktiem otro / ceturto vietu kopvērtējumā dala: LRČ2 klases līderi Emīls Blūms un Deniss Rostilovs, kā arī Nikolajs Grjazins. Pēdējais no viņiem gan neplāno startēt Rally Liepāja. Savukārt ukrainis Valerijs Gorbaņs (Mini Cooper WRC, 12 punkti) un polis Lukašs Habajs (Škoda Fabia R5, 11 punkti) plāno ne vien startēt, bet arī cīnīties par augstāku vietu kopvērtējumā, kā viņu šobrīd ieņemtās 5. un 6. vieta. Čempionāta 7. vietā ar 8 punktiem šobrīd ir Egons Kaurs, kuru gan Rally Liepāja šoreiz neredzēsim. Īpaša uzmanība ir jāpievērš 8. vietā esošajam LRČ3 klases līderim, liepājniekam Mārtiņam Seskam. Viņš Rally Liepāja pirmo reizi savu priekšpiedziņas auto aizstās ar visu četru riteņu piedziņas Škoda Fabia R5. Absolūtā vērtējuma Top10 noslēdz Radiks Šajmijevs ar 7 punktiem un Edijs Bergmanis. Savas izmaiņas rezultātu tabulā paredzams ieviesīs pieredzējušais igauņu autosportists Georgs Gross, kurš rallijā startēs ar vēl vienu WRC klases auto – viņa rīcībā būs pēdējās “paaudzes” Ford Fiesta.

Edijs Bergmanis ©MVFoto

LRČ1 klasē šobrīd pārliecinošs līderis ir Edijs Bergmanis, kurš divos rallijos spējis nopelnīt 24 punktus. Taču Kristaps Sarma (19 punkti) un Krišjānis Zintis Putniņš (18 punkti) nav tik tālu, lai nespētu Bergmanim atņemt līderu pozīcijas. Diemžēl šo ralliju plāno izlaist Ronalds Baldiņš (16 punkti), kurš spētu krietni satricināt šīs klases punktu sadalījumu. Pirmo piecinieku šajā klasē noslēdz polis Mikolajs Kempa, kurš arī centīsies iejaukties godalgoto vietu sadalījumā.

Emīls Blūms ©MVFoto

LRČ2 klases līderu pozīciju sadalījums jau tika iezīmēts, runājot par absolūto vērtējumu – Emīls Blūms un Deniss Rostilovs aizvadītajos divos rallijos ir brālīgi sadalījuši maksimālo punktu skaitu un tādējādi katram ir par 30 punktiem. Sagaidāms, ka Rally Liepāja abas ekpāžas ieradīsies savā labākajā formā, lai dueli vērstu sev vēlamā gultnē. Trešajā vietā ar 16 punktiem atrodas Edgars Balodis, savukārt ceturto un piekto vietu ar vienādu 13 punktu skaitu dala Dmitrijs Feofanovs un Jonas Sluckus. Nenoliedzami, gaisu šajā klasē pamaisīs arī Ralfs Sirmacis, kurš sacensībās piedalīsies ar N4 grupas Mitsubishi Lancer Evo X auto.

Pārmaiņas sagaidāmas LRČ3 klasē, kurā šobrīd ar 34 punktiem līderis ir Mārtiņš Sesks, bet kā jau minējām, Mārtiņš šajā rallijā “pametīs” savu klasi, jo startēs ar R5 klases sporta automašīnu. Arī otrās pozīcijas īpašnieks, igaunis Roberts Virves (24) nav pieteicies Rally Liepāja, tādēļ šajā jauniešu klasē iespēja krietni uzlabot savu pozīciju kopvērtējumā būs Adamam Vestlundam (22 punkti), Kasparam Kasari (16 p.) un Gregoram Jētsam (10 p.).

LRČ4 klases starptautisko skanējumu šoreiz cer izjaukt jēkabpilietis Reinis Nitišs, kurš startēs ar amizanto aizmugures piedziņas auto Abarth 124 Rally. LRČ4 līderis ar 30 punktiem ir igaunis Marko Ringenbergs, otro vietu ieņem lietuvietis Martinas Samsonas (17 punkti), bet trešo – vēl viens igaunis Raiko Aru (10 punkti). Vienīgais latvietis ar ieskaites punktiem (8 p.) šajā klasē ir Jānis Grīnbergs, kurš šosezon ir finišējis vien pirmajā posmā.

Lielas pārmaiņas gaidāmas LRČ5 klasē, jo no tās Top5 ekipāžām uz starta Rally Liepāja plāno stāties vien pirmā – Karel Tolp (34 punkti) un piektā – Uldis Lepiksons (13 punkti), kurš noteikti darīs visu, lai kopvērtējumā apsteigtu Kristo Subi (23 punkti), Agri Upīti (14 punkti) un Jāni Cielēnu (14 punkti).

Latvijas rallija čempionāta junioru ieskaitē līderis ir Mārtiņš Sesks ar 48 punktiem, bet komandu ieskaitē asa cīņa notiek starp Sports Racing Technologies (57 punkti) un Rallyworkshop-ERST Finance (52 punkti) komandām.

Ivars Velme ©MVFoto

Sestdien ātrumposmos dosies un par ieskaites punktiem cīnīsies arī Rallijsprinta un Historic Sport ekipāžas – tādējādi, kopējais dalībnieku skaits Latvijas rallija čempionāta posmā sasniedz 71 ekipāžu, kurām ātrumposmos pievienosies arī FIA Eiropas rallija čempionāta ekipāžās, kopējo dalībnieku skaitu palielinot līdz 111.

Vairāk par Latvijas rallija čempionātu: http://autorally.lv/.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

2019. gada Latvijas rallija čempionāta kalendārs:

  1. RALLIJS ALŪKSNE – LATVIJA – 18.-19. janvāris
  2. RALLIJS SARMA – LATVIJA – 9. februāris
  3. RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 25. maijs
  4. RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 26. maijs
  5. RALLY ESTONIA – IGAUNIJA – 13.-14. jūlijs
  6. RALLY LÕUNA-EESTI – IGAUNIJA – 23.-24. augusts