Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Rakans Al-Rašeds: braukt pa fantastiskajiem Rally Liepāja ceļiem pavasarī būs ideāli
20.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 20. maijs

Saules smaids, putnu čalas un puķu izkrāsotie lauki liecina, ka gleznaino Kurzemi pārņēmis pavasaris. Tas nozīmē, ka tūdaļ pa tās ātrajiem ceļiem trauksies Rally Liepāja spēkrati. Saūda Arābijas pārstāvis Rakans Al-Rašeds savu pirmo pieredzi Liepājā guva pirms diviem gadiem drēgnos un lietainos apstākļos, bet nu ir atgriezies ar jaunām ambīcijām.

Rakan Al-Rashed, Rally Liepāja 2017 ©MVFoto

“Gūtā pieredze bija īpaša, jo tas bija mans pirmais starts ar R5 klases automašīnu, kā arī pirmais starts Eiropas čempionātā. Nekad neaizmirsīšu spēcīgo lietu, kas padarīja braukšanu ļoti izaicinošu,”  stāsta Rakans Al-Rašeds, kurš Printsport komandas sastāvā arī šoreiz uz starta izies ar Škoda Fabia R5 automašīnu.

Rakan Al-Rashed, Rally Liepāja 2017 ©MVFoto

“Es domāju, ka rallija pārcelšana uz šo laiku bija pareizs lēmums, jo ceļi ir vienkārši fantastiski. Braukt pa tiem tagad būs ideāli. Ceru, ka laikapstākļi noturēsies izcili nedēļas nogales garumā. Esmu sacenties tuksnesī, mežos, uz grants un sniega. Uz asfalta gan nav sanācis. No visiem iepriekš minētajiem man vislabāk patīk līkumotie ātrumposmi cauri mežiem.”

Rakan Al-Rashed, Rally Liepāja 2017 ©MVFoto

Tieši ceļi un Rally Liepāja maršruts bija viens no galvenajiem faktoriem Al-Rašeda izvēlei doties uz Latviju. “Esmu startējis visās trīs Baltijas valstīs. Gan Rally Liepāja, gan Sāremā, gan 300 Ezeru Rallijā Lietuvā. Ātrumposmi šeit ir satriecoši – ātri un plaši. Esmu pieradis pie lēnākiem ātrumposmiem, pa krietni šaurākiem ceļiem, tādēļ šeit varu ļoti daudz mācīties un pieslīpēt savas prasmes. Nevar arī nepieminēt lieliskos cilvēkus un fantastiskos līdzjutējus.”

Rakan Al-Rashed, Rally Liepāja 2017 ©MVFoto

Par Rakana Al-Rašeda stūrmani šajā rallijā kļuvis Hugo Magalešs, kurš Eiropas čempionātā izcīnījis trīs uzvaras un pērn, startējot kopā ar Bruno Magalešu, sezonas kopvērtējumā absolūtajā ieskaitē ierindojās trešo vietu. “Hugo ir bijis kārtīgs palīgs gan rallijā, gan ārpus tā. Esam spējīgi sastrādāties, jo mūs abus vieno kopīgi mērķi un vēlme paveikt maksimumu. Neesam šeit, lai tikai piedalītos. Darīsim maksimumu, lai sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus.”

Al-Rašeds norāda, ka galvenais uzsvars tiks likts uz laba rezultāta sasniegšanu katrā ātrumposmā un nepieciešamā ātruma atrašanu. Labvēlīgu apstākļu gadījumā viņa vadītā ekipāža centīsies pacīnīties arī par punktiem. “Noteikti, esam gatavi atkost šos ceļus! Pirms trases pierakstu veikšanas būs svarīgi veikt testus, lai ieietu ritmā.”

Rally Liepāja Al-Rašedam būs trešais rallijs šosezon. Papildus Apvienotajos Arābu Emirātos notikušajam RAK rallijam, ambiciozais Rakans šoziem guva pieredzi Somijā notikušajā Arctic Lapland rallijā, bet pēc Kurzemes vizītes plāno aizvadīt vēl divus Eiropas čempionāta posmus.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.