Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Rally Liepāja turpināsies cīņa par FIA Eiropas rallija čempionāta punktiem
20.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 20. maijs

FIA Eiropas rallija čempionātā (ERC) Rally Liepāja ieņem ļoti nozīmīgu lomu – kopumā Talsu un Liepājas apkārtnē esošo labāko ātrumposmu asorti piešķirs punktus visās deviņās ERC ieskaites grupās. Tāpēc vēl pirms Rally Liepāja starta ir vērts aplūkot kāda ir situācija čempionāta ieskaitē.

Lukasz Habaj, ERC1 ©FIAERC.com

ERC absolūtajā vērtējumā līderu pozīcijas ir ieņēmuši polis Lukašs Habajs un brits Kriss Ingrams. Līdz šim notikuši divi čempionāta posmi Portugāles Azoru salās un Spānijas Kanāriju salās, kur veiksmīgākais bijis poļu pilots, kurš sacensībās šogad piedalās ar latviešu komandas Sports Racing Technologies sagatavotu Škoda Fabia R5 auto – viņam ir izdevies uzkrāt 58 ieskaites punktus. Ingramam Liepājā ir jāizcīna par astoņiem punktiem vairāk, lai izlīdzinātu rezultātu. Pirmo piecinieku noslēdz spāņu un portugāļu piloti – Hose Maria Lopezs (35), Rikardo Moura (18) un Bruno Magalešs (18), kuriem ir krietni mazāk punktu un kuri ir nolēmuši izlaist tiem tik tālo ne-Rietumeiropas čempionāta posmu (vai pat aprobežoties ar startu tikai vienā no čempionāta posmiem savās mājās). Sestajā pozīcijā ar 18 punktiem šobrīd atrodas divkārtējais ERC Junioru čempionāta uzvarētājs un Vācijas čempions Marijans Grībels, kura startu abos posmos aizēnojuši tehniski sarežģījumi. Cerēsim, ka jaunajam vācu pilotam veiksies daudz labāk Rally Liepāja – sacensībās, kurās viņš izcīnīja savu Junioru U27 čempiontitulu. Tieši tādas pašas cerības ir jāizsaka par ungāru Norbertu Herczigu, kuram čempionāta pirmais posms beidzās ar izstāšanos, bet otrais deva 17 punktus un dalītu 7./8. vietu čempionāta kopvērtējumā. Dalītajā astotajā un devītajā pozīcija šobrīd atrodas vēl divi sportisti, kuri ir nolēmuši izlaist Rally Liepāja – portugālis Rikardo Teodosio un francūzis Pjērs Luiss Laubets, kuriem attiecīgi ir 17 un 15 ieskaites punkti. Pirmo desmitnieku noslēdz patreizējais FIA Eiropas rallija čempions, ātrais un bēdīgi slavenais Krievijas sportists Aleksejs Lukjaņuks, kuram sezona kārtējo reizi ir sākusies ar avāriju un izstāšanos, bet, pateicoties papildpunktiem, kurus iespējams nopelnīt katrā rallijā, viņš ar 14 punktiem ir spējis iekļūt labāko desmitniekā. Tāpat debiju ar R5 klases auto Rally Liepāja pieredzēs Mārtiņš Sesks, kurš tieši savā mājas rallijā izmantos par Junior U27 čempiontitula izcīnīšanu saņemto balvu.

Chris Ingram, ERC1 & ERC1 Junior ©FIAERC.com

ERC1 Junior ieskaitē pārliecinošs līderis ir Kriss Ingrams, kura kontā ir 69 punkti. Drošā otrajā vietā ir kiprietis Aleksandros Tsoulofas ar 49 punktiem – abus līderus redzēsim arī Rally Liepāja. Tikmēr trešais ir spānis Hose Maria Lopezs, bet pirmo piecinieku noslēdz francūzis Pjērs Luiss Laubets un portugālis Migels Korreira, attiecīgi ar 26 un 24 punktiem.

Zelindo Melegari, ERC2 ©FIAERC.com

ERC2 ieskaitē līderu pozīcijas ieņem argentīnietis Huans Karloss Alonso (45) un spānis Alberto Monarri (38), kuri gan Rally Liepāja nestartēs, toties no šīs klases Top5 Latvijā redzēsim itāli Zelingo Melegari, kura kontā ir 26 punkti un kurš startē ar Neiksans Rallysport komandas sagatavotu auto. Uz starta redzēsim arī Latvijas rallija čempionāta dalībnieku Sergeju Remeņiku no Krievijas, kura kontā ir 24 punkti un vēl vienas latviešu komandas PROSPEED sagatavotas auto. Interesanti, ka ERC2 ieskaites Top5 ir izdevies ielauzties spānim Karlosam Dāvidam Garsijam ar Abarth 124 Rally sporta automašīnu. Šajā klasē redzēsim arī Ralfu Sirmaci, kurš Rally Liepāja pēdējo reizi piedalījās 2016. gadā, kad startējot ar Škoda Fabia R5, izcīnīja uzvaru absolūtajā vērtējumā.

Dariusz Polonski, ERC2 & Abarth Rally Cup ©FIAERC.com

Rally Liepāja būs arī jaunizveidotā Abarth Rally Cup ieskaites posms, kurā pieteikušies trīs dalībnieki – polis Dariušs Polonskis, itālis Andrea Nucita, un latvietis Reinis Nitišs – kas visi startēs ar kolorītajām aizmugures piedziņas automašīnām Abarth 124 Rally.

Efren Llarena, ERC3 & ERC3 Junior ©FIAERC.com

Rally Liepāja no čempionāta kopvērtējuma vispārstāvētākā būs priekšpiedziņas ERC3 klase. No kopvērtējuma Top10 šajā rallijā neplāno startēt tikai otrās un desmitās vietas “turētāji”. Šobrīd ar 20 punktu pārsvaru vadībā ir spānis Efrens Larena (58), otro un trešo vietu dala divi francūži – Florians Brenardi un Johans Rossels, kuru kontos ir 38 punkti. Ceturtais klasē ar 36 punktiem ir portugālis Pedro Antunes, bet piektais norvēģis Sindre Furusets (33).

Ļoti līdzīga situācija ir ERC3 Junior ieskaitē – Larena kontā ir 68 punkti. Pedro Antunes ieņem otro vietu ar 45 punktiem, bet trešo – Žans Baptiste Franceši ar 39 punktiem.

Ladies Trophy jeb Lēdiju kausā līdere ir angliete Nabila Tejpara ar 39 punktiem, otrā ir spāniete Emma Falkone ar 29 punktiem. Neviena no šīm dāmām gan Latvijā nav plānojusi ierasties, bet savus pirmos punktus mēģinās nopelnīt Lielbritānijas pārstāve Keitija Munninga, kurai šis būs pirmais starts ERC šosezon.

Latvijai visiepriecinošākie rezultāti ir komandu ieskaitē, kurā mūsu Sports Racing Technologies ar 40 punktiem ieņem trešo vietu, līderiem Toksport WRT un otrajai vietai Rallye Team Spain zaudējot 8 un 3 punktus.

ERC nāciju kausā šobrīd pirmo vietu ieņem čehu apvienība ACCR Czech Team I ar 74 punktiem, otro spāņu Rallye Team Spain ar 68 punktiem, bet trešo ar 53 punktiem vācu ADAC Opel Rallye Junior Team.

FIA Eiropas rallija čempionāta 3. posma ieskaties klasēs startēs 52 ekipāžas – no tām 21 būs jaudīgākās specifikācijas pilnpiedziņas R5 klases automobiļi. Šīm ekipāžām pievienosies vēl 59 Latvijas rallija čempionāta dalībnieki, palielinot kopējo rallija sporta auto skaitu līdz 111.

Vairāk par FIA Eiropas rallija čempionātu https://www.fiaerc.com/.

Ātrumposmu kartes atrodamas Rally Liepāja mājaslapā http://2019.lvrally.com/.

Visi jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai.

Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

 

PIEKTDIENA, 24.MAIJS       

17:00     SS QS   3,00          FRISTADS / Dunalka                                  

SESTDIENA, 25.MAIJS        

12:00     SS 1      14,72        TALSI / Ābeļi

12:50     SS 2      14,73        SWECON / Mordanga

14:00     SS 3      28,36        RAMIRENT / Strazde

16:15     SS 4      26,50        SC GRUPA / Mundigciems

17:25     SS 5      15,15        EGP Latvia / Kaleši                                          

SVĒTDIENA, 26.MAIJS        

08:40     SS 6      6,53          Canon Biznesa Centrs-IB Serviss / Dinsdurbe

09:30     SS 7      18,26        SIXT Rent a car 1 / Priekule

10:45     SS 8      10,29        PORT OF LIEPAJA / Podnieki

11:40     SS 9      18,26        SIXT Rent a car 2 / Priekule

15:00     SS 10    10,81        NESTE 1 / Kalvene

15:45     SS 11    15,77        LIEPĀJA 1 / Vecpils

17:00     SS 12    10,81        NESTE 2 / Kalvene

17:45     SS 13    15,77        LIEPĀJA 2 / Vecpils