Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Marijans Grībels: Policists, Rallija pilots, Čempions
12.05.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 12. maijs

FIA Eiropas rallija čempionāts ir lieliska iespēja talantīgākajiem rallija braucējiem nostiprināt savas prasmes un veikt nepieciešamos soļus pa karjeras kāpnēm. Vācu rallija braucējs Marijans Grībels to lieliski izbaudīja uz savas ādas, uzvarot 2016. gada Junior U27 un 2017. gada Junior U28 ieskaitēs, kas vēlāk palīdzēja gūt vērtīgu pieredzi arī pasaules rallija čempionātā. 2019. gadā Grībels nolēmis atgriezties Rally Liepāja – sacensībās, kurām viņa karjerā ir īpaša nozīme.

Rally Liepāja 2016 ©FIAERC.com

“No Rally Liepāja man ir ļoti spilgtas atmiņas. Šeit esmu startējis trīs reizes. Diemžēl abās pirmajās, kad rallijs vēl notika uz sniegotiem ceļiem, piedzīvoju savas karjeras divas iespaidīgākās avārijas. Tās gan ir aiz muguras un ar īpašām sajūtām atminos pēdējo reizi, kad te startēju. 2016. gadā cīnījos par Eiropas čempiona titulu Junioru ieskaitē. Man vajadzēja izcīnīt uzvaru, lai kļūtu par čempionu. Beigās tas arī izdevās, turklāt ar dažu sekunžu pārsvaru. Viss varēja beigties citādāk, taču biju kļuvis par čempionu! Tā joprojām ir viena no patīkamākajām un spožākajām dienām manā sportista karjerā, ko allaž atcerēšos,” atminas Marijans Grībels.

Rally Liepāja 2015 ©FIAERC.com

“Protams, iepriekšējos gados gūta vērtīga pieredze, tādēļ ceru, ka vismaz Liepājas apkaimē maršruts pārāk daudz netiks mainīts, un atliks pielāgoties jaunajiem ātrumposmiem.” Kā zināms Rally Liepāja šogad apvienojis spēkus ar Talsu novadu, sniedzot braucējiem un skatītājiem iespēju baudīt ralliju visā Kurzemes plašumā.

Rally Liepāja 2016 ©FIAERC.com

Grībels norāda, ka ir apmierināts ar FIA Eiropas rallija čempionāta sezonas pirmajos posmos divos posmos demonstrēto ātrumu, tomēr veiksme līdz šim nav bijusi viņa sabiedrotā. Bremžu defekts pievīla Azoru salās, ko vēlāk papildināja arī caura riepa. Līdzīgs liktenis vācieti piemeklēja arī Kanāriju salās un rallija finišā devītā vieta, kā rezultātā čempionāta kopvērtējumā ar 18 punktiem šobrīd jāsamierinās ar sesto pozīciju.

Azores Rally 2019 ©FIAERC.com

Par galveno mērķi Rally Liepāja Grībels uzstādījis drošu un pārliecinošu nokļūšanu līdz finišam un izvairīšanos no liekām problēmām, kas maksātu daudz laika. Pirms braucēju sastāva publicēšanas grūti teikt, kāds rezultāts būtu apmierinošs, tomēr labvēlīgu apstākļu rezultātā Grībels cer pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla.

Ārpus rallija automašīnas, Marijans savā dzimtenē pilda policista pienākumus. “Varētu teikt, ka esmu pa pusei autosportists, pa pusei policists. Sanāk pavadīt diez gan daudz laika stāstot bērniem un jauniešiem par dažādiem aktuāliem jautājumiem, turklāt izrādu viņiem arī savu auto. Galvenais ir iemācīt, ka rallijs ir paredzēts sacensībām, bet ikdienā uz ceļa galvenā ir drošība!”

Savu ceturto startu Kurzemes reģiona ātrumposmos Marijans Grībels aizvadīs ar Škoda Fabia R5 spēkratu, kas Eiropas čempionātā jau tika izmantots Kanāriju salās. Marijana Grībela ekipāžas stūrmaņa lomu ieņems viņa tautietis Stefans Kopčiks.

Rally Islas Canarias 2019 ©FIAERC.com

Ieejas biļetes uz FIA Eiropas rallija čempionāta posmu Rally Liepāja meklē Biļešu Serviss tirdzniecības vietās. Tikmēr jaunumi un informācija par Rally Liepāja atrodama interneta mājaslapā www.lvrally.com, kā arī sociālajos tīklos Twitter @LVRally, Facebook /LVRally, draugiem.lv /lvrally, YouTube /RallyLiepāja un Instagram /lvrally.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts, rallija pilsētaLiepāja, kā arī Talsu novads. Paldies sponsoriem Neste, Ramirent un SC Grupa, auto nomas partnerim Sixt, kā arī atbalstītājiem Canon Business Center - IB Serviss, Liepājas Olimpiskais Centrs, Liepājas Speciālās Ekonomiskās Zonas Pārvalde, Pafbet Score un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI un mediju partneri Go4Speed, JCDecaux Latvija, Kurzemes Vārds, Talsu Vēstis un Zebra. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: adGuru, Baltic Taxi, Dardedze, Flora, FN Serviss, Fristads, Jānis Pūce, Latvijas Pārtikas Ražotājs, Lofbergs, Meža Dārzs, Narvesen, Red Bull, Red Sun Buffet, Scan-Plast, SignTech, Sportland, TN Kurzeme un Törley. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Durbes, Priekules, Skrundas un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai. Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.