Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
Jaunumi
Abarth Rally Cup pievienojas FIA Eiropas Rallija Čempionātam
22.01.2019

LIEPĀJA, 2019. gada 22. janvāris

Abarth Rally Cup notiks 2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta (ERČ)ietvaros, apvienojot šīs monoklases sacensības ar Eurosport Events organizēto starptautisko rallija čempionātu. Rally Liepāja notiks 2019. gada 24.-26.maijā.

Rally Liepāja 2018. ©FIAERC

Abarth Rally Cup aptvers sešus no astoņiem ERČ posmiem un tajā varēs piedalīties dalībnieki ar vieglajiem, aizmugures piedziņas itāļu sporta auto, kas atbilst FIA R-GT kategorijas tehniskajiem noteikumiem. Abarth 124 rallija versija ir nopērkama par 110 tūkstošiem eiro, kas ietver arī ERČ reģistrācijas maksu.

2019. gada Abarth Rally Cup notiks šajos FIA ERČ posmos:

1. posms: Rally Islas Canarias, 2.-4. maijs (asfalts)
2. posms: Rally Liepāja, 24.-26. maijs (grunts)
3. posms: Rally Poland, 28.-30. jūnijs (grunts)
4. posms: Rally di Roma Capitale, 19.-21. jūlijs (asfalts)
5. posms: Barum Czech Rally Zlin, 16.-18. augusts (asfalts)
6. posms: Rally Hungary, 8.-10. novembris (asfalts)

2019. gadā R-GT klases automašīnām atļauts piedalīties pārveidotajā ERC2 klasē, Abarth Rally Cup dalībniekiem būs iespēja cīnīties par punktiem šajā klasē, papildus tam cīnoties par katra posma, un sezonas kopvērtējuma balvu fondu.

Katra posma ietvaros būs pieejams šāds balvu fonds:

1. vieta: €12,000
2. vieta: €10,000
3. vieta: €8,000
4. vieta: €4,000

Sezonas noslēgumā Abarth Rally Cup uzvarētājs saņems €30,000.

Rally Liepāja 2018. ©FIAERC

„Esam ļoti priecīgi panākt, cerams, ilgtermiņa vienošanos ar Abarth Rally Cup organizatoriem un vēlamies pateikties Abarth par uzticības došanu FIA Eiropas rallija čempionātam,” stāsta Žans-Baptiste Lejs, ERČ koordinators. „Abarth ir leģendārs vārds rallija aprindās, un mēs esam laimīgi, ka uzņēmums savu nākamo soli autosportā izvēlējies spert tieši ERČ ietvaros.

2018. gada sezonā mums bija iespēja Abarth 124 braucējus redzēt atsevišķos ERČ posmos kā daļu no FIA R-GT Cup, un uzreiz tapa skaidrs, ka interese ir liela un tur sastopamas spēcīgas komandas un piloti. Abarth 124 Rally automašīnu dalība ERČ posmiem piešķirs papildu odziņu, skatītājiem un faniem dodot iespēju trasē redzēt vieglus, aizmugures piedziņas rallija auto, kas ir pieejami par relatīvi zemu cenu.”

Rally Liepāja 2018. ©FIAERC

Luka Napolitano, EMEA reģiona FIA & Abarth zīmolu vadītājs: „Divu sezonu laikā Abarth 124 Rally ir nostiprinājis savu pozīciju kā ātrākais auto R-GT klasē, priecējot fanus un uzvarot uz visiem segumiem. Ralliji Montekarlo un Tour de Corse bija ar lielu atdevi: Montekarlo rallijā mūsu 124 Abarth sacīkšu sarežģītākajā ātrumposmā cīnījās ar WRC tehniku, izcīnot ceturto vietu absolūti, bet Korsikā 124 ne tikai uzvarēja, bet izcīnīja pirmās četras vietas. Nākamgad vēlamies spert soli uz priekšu un turpināt uzlabot rezultātus, piedaloties ERČ ar savu kausa izcīņu. Katrā posmā būs speciāla Abarth zona, kas kļūs par tikšanās vietu Scorpion braucējiem un faniem. Papildus tam, mēs komandām nodrošināsim pilnīgu atbalstu, pateicoties mūsu līdzpaņemtajiem rezerves daļu krājumiem un tehniskās komandas kompetencei.”

Napolitano turpina: „Autosports vienmēr ir bijis būtiska daļa no Abarth identitātes un atspoguļo uzņēmuma vērtības. Dalība sacensībās ļauj mums stiprināt šo saikni ar Abarth vēsturi un nākotni. Papildus tam, tas dod mums iespēju izmēģināt tehniskas inovācijas un jaunas tehnoloģijas smagākajos iespējamajos apstākļos, tādējādi nodrošinot to, ka klienti, iegādājoties ielas automašīnas, no tām varēs sagaidīt arvien labāku veiktspēju un uzticamību.”

Rally Liepāja 2018. ©FIAERC

Abarth Rally Cup vienošanās ar Eurosport Events ietver arī atsevišķa labāko momentu video ievietošanu FIAERC.com un ERČ sociālo mediju kanālos pēc katra rallija. Abarth Rally Cup dalībnieki būs redzami arī iknedēļas ERČ raidījumos un FIAERC.com publicētajos rakstos. Papildus tam, Abarth Rally Cup dalībnieki tiks ielūgti piedalīties reklāmas aktivitātēs ERČ posmu ietvaros, kā piemēram rallija preses konferencēs un fanu pašportretu sesijās.

Sacensību servisu parkos tiks izveidota atsevišķa Abarth Rally Cup zona, šī kausa dalībniekiem saņemot ERČ prioritāro statusu, kas dos pieeju treniņbraucieniem, kvalifikācijas ātrumposmam un citām priekšrocībām.

FIA Eiropas rallija čempionāta posms Rally Liepāja iespējams pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valsts un rallija pilsēta Liepāja. Paldies sponsoriem Neste un Ramirent, kā arī atbalstītājam Liepājas Olimpiskais Centrs un Swecon. Informatīvo atbalstu nodrošina ziņu medijs DELFI. Paldies par ieguldījumu visiem Rally Liepāja draugiem: Dardedze, Esi Draugs, FN Serviss, Jānis Pūce un Red Bull. Rally Liepāja palīdz īstenot Aizputes, Alsungas, Durbes, Kuldīgas, Priekules, Skrundas, Talsu un Vaiņodes novads. Īpašs paldies Latvijas Automobiļu Federācijai. Rally Liepāja rīko RA EVENTS un Ātruma festivāls Kurzeme.

©FIAERC.com