Oficiālie Čempionāta Partneri:
Seko mums:
FIA ERC 8 POSMI | PORTUGĀLE | SPĀNIJA | LATVIJA | POLIJA | ITĀLIJA | ČEHIJA | KIPRA | UNGĀRIJA |
FIA ERC 8 POSMI

FIA Eiropas rallija čempionāts

Laipni lūdzam 2019. gada FIA Eiropas rallija čempionātā (ERC), jauno talantu pēdējā solī pirms pasaules rallija čempionāta (WRC). Nodrošinot skaidru progresiju no nacionālā līmeņa uz pasaules čempionātu, senākais starptautiskais rallija čempionāts, kas pirmo reizi sarīkots 1953. gadā, ir pieejams visiem braucējiem, neatkarīgi no vecuma.

Sezonai sastāvot no astoņiem posmiem, no marta līdz novembrim, ERC kalendārs ir veidots balstoties uz atsauksmēm no komandām un pilotiem, kuri vēlējās veikt sešus līdz astoņus posmus. Kalendārā ir četri asfalta seguma ralliji un četri grunts ralliji (pa trim uz katra seguma ERC Junior čempionātos). Lai vēl samazinātu izmaksas, dalībniekiem kopvērtējumā tiek ieskaitīti seši labākie rezultāti ERC ieskaites klases dalībniekiem, un četri labākie rezultāti ERC2 ieskaites klasē.

FIA ERC Junioru čempionāts

FIA ERC Junior Under 28 un FIA ERC Junior Under 27 čempionāti 2019. gada sezonā tiks pārdēvēti, lai tos pielīdzinātu FIA reģionālo čempionātu klašu nosaukumiem. ERC Junior U28, jaunajām zvaigznēm ar R5 automašīnām, kļūs par FIA ERC1 Junior čempionātu, bet Pirelli atbalstītā ERC Junior U27 klase, jaunajiem talantiem R2 automašīnās, tiks pārdēvētā par FIA ERC3 Junior čempionātu.

Līdzīgi kā 2018. gadā, ERC Junior, kurā karjeru sākuši vairāki autražotāju atbalstītu komandu WRC piloti, tiks sadalīts divās klasēs, atkarībā no pilotu vecuma un pieredzes.

ERC3 Junior ir pilotiem līdz 27 gadu vecumam, kuri sacenšas ar R2 klases automašīnām un Pirelli riepām. Sezonas ieskaitē tiek ņemti vērā četri labākie no sešiem posmiem un kopvērtējuma uzvarētājs iegūs* (nav apstiprināts)  EUR 100 000 stipendiju dalībai 2020. gada ERC1 Junior čempionātā.

ERC1 Junior ir nākamais solis rallija attīstības piramīdā, kurā piedalās dalībnieki ne vecāki par 28 gadiem. Arī šeit sezonas ietvaros ir seši posmi un kopvērtējumā tiek skaitīti četri labākie rezultāti, taču dalībnieki sacenšas ar R5 klases automašīnām. Čempions saņems* (nav apstiprināts) iespēju startēt kādā no Eiropā notiekošajiem 2021. gada FIA pasaules rallija čempionāta posmiem (P1 braucēja licence), ar 2016. gada specifikācijas WRC automašīnu. Pēc čempiona lūguma šo balvu būs iespējams mainīt.

FIA Eiropas rallija čempionāts komandām

Cīņai par punktiem atsevišķā posmā, reģistrētās komandas var pieteikt ne vairāk kā trīs ekipāžas ar ERC reģistrētiem braucējiem, ar pilnpiedziņas, vienas ass piedziņas, vai kombināciju no dažādu klašu automašīnām. Komandu ieskaitē tiks vērtēti komandas divu labāko ekipāžu rezultāti, sezonas kopvērtējumā ņemot vērā sešus labākos posmus. Punkti tiek piešķirti balstoties uz pilnpiedziņas un vienas ass piedziņas klasifikācijām, tāpēc komanda posmā var izcīnīt ne vairāk kā 50 punktus – 25 par uzvaru 4WD un vēl 25 2WD ieskaitē. Sezonas noslēgumā visvairāk punktus izcīnījusī komanda saņems prestižo FIA kausu.

ERC Nāciju kauss

ERC Nāciju kauss radīts komandām ar nacionālās automobiļu federācijas vai asociācijas atbalstu. Lai piedalītos šajā ieskaitē, komandas nosaukumā ir jābūt ietvertam federācijas vai asociācijas nosaukumam. Posma ieskaitē tiks vērtēti katras komandas divu labāko ekipāžu rezultāti, sezonas kopvērtējumā ņemot vērā sešus labākos posmus. Cīņai par punktiem atsevišķā posmā var pieteikt ne vairāk kā trīs ekipāžas, ar pilnpiedziņas, vienas ass piedziņas, vai kombināciju no dažādu klašu automašīnām. Punkti tiek piešķirti balstoties uz pilnpiedziņas un vienas ass piedziņas klasifikācijām, tāpēc federācijas vai asociācijas atbalstīta komanda posmā var izcīnīt ne vairāk kā 50 punktus (25 par uzvaru 4WD un vēl 25 2WD ieskaitē).

ERC Dāmu ieskaite

ERC virzītājs Eurosport Events vēlas veicināt sieviešu iesaistīšanos autosportā. ERC Ladies’ Trophy ir atsevišķa ieskaite dāmām, kuras piedalās Eiropas rallija čempionātā. Par kopvērtējuma punktiem šajā klasē varēs cīnīties visos ERC posmos, neatkarīgi no tā ar kādas klases (ERC1, ERC2 vai ERC3) automašīnu tiek startēts. Sezonas ieskaitē tiek ņemti vērā četri labākie rezultāti.

 

FIA Eiropas rallija čempionāta 2019. gada sezonas kalendārs

2019. gada FIA Eiropas rallija čempionāta kalendārs:

 1. AZORES AIRLINES RALLY – PORTUGĀLE – 21.-23. marts
 2. RALLY ISLAS CANARIAS – SPĀNIJA – 2.-4. maijs
 3. RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 24.-26. maijs
 4. RALLY POLAND – POLIJA – 28.-30. jūnijs
 5. RALLY DI ROMA CAPITALE – ITĀLIJA – 19.-21. jūlijs
 6. BARUM CZECH RALLY ZLIN – ČEHIJA – 16.-18. augusts
 7. CYPRUS RALLY – KIPRA – 27.-29. septembris
 8. RALLY HUNGARY – UNGĀRIJA – 8.-10. novembris

 

2019. gada FIA ERC Junioru čempionāta kalendārs:

 1. AZORES AIRLINES RALLY – PORTUGĀLE – 21.-23. marts
 2. RALLY ISLAS CANARIAS – SPĀNIJA – 2.-4. maijs
 3. RALLY LIEPĀJA – LATVIJA – 24.-26. maijs
 4. RALLY POLAND – POLIJA – 28.-30. jūnijs
 5. RALLY DI ROMA CAPITALE – ITĀLIJA – 19.-21. jūlijs
 6. BARUM CZECH RALLY ZLIN – ČEHIJA – 16.-18. augusts